Independent fan site, Philip Morris International Inc. did not authorize, take over the patronage, or otherwise endorsed it.

Jak aktivovat a nastavit vibrace po dobití holderu přes Bluetooth v aplikaci IQOS Connect

Po připojení IQOS k mobilnímu telefonu přes Bluetooth můžete nastavit doplňkové funkce. V nejnovější verzi však chybí nastavení vibrací holderu po dobití v základně. Poradíme vám, jak chybějící vlastnost zapnout.  

0

Po dlouhém vývoji byla aplikace IQOS Connect konečně dokončena. Předchozí verze však pro zařízení s nejnovějším firmware (především limitované edice) nabízela nastavení vibrace po dobití holderu, která však nebyla zveřejněna. Pomocí našeho návodu si vibrace přesto můžete stále aktivovat.

Jak propojit mobil přes Bluetooth k aplikaci IQOS Connect

Nejnovější aplikaci IQOS Connect 2.0 si můžete nainstalovat podle návodu, nastavení vibrací v ní však chybí, najdete ho naposledy ve verzi 1.32, kterou si musíte stáhnout a nainstalovat ručně. Jedinou podmínkou je nejdříve smazat z telefonu novější verzi, později si ji zase můžete znovu nainstalovat.

 

Jak nainstalovat a propojit mobil s IQOS Connect 1.32

Starší testovací beta verzi IQOS Connect 1.32 stáhněte zde. Soubor se uloží do vašeho úložiště mobilu. Pokud stahujete z počítače nebo tabletu, přeneste ji kabelem nebo přes BT do mobilu. 

 1. Poklepejte v mobilu na soubor, spustí se instalace. 
 2. Pokud jste už dříve nenastavili v mobilu, budete požádáni o povolení instalace neověřených aplikací. 
 3. Ikona IQOS se objeví v menu, spusťte aplikaci.
 4. V prvním kroku si vyberte zemi Denmark, jiná v angličtině zatím není k dispozici a potvrďte svůj věk.
 5. Potvrďte podmínky používání, poslední volbu Send IQOS device data můžete vynechat, pokud o chování vašeho zařízení nechcete informovat výrobce.
 6. Aktivujte v telefonu Bluetooth a v aplikaci Connect zvolte Add Device (přidat zařízení).
 7. Budete vyzváni k aktivaci BT v IQOS dobíječce, podržte čtyři vteřiny tlačítko BT, IQOS začne modře blikat. Dojde ke spárování a v aplikaci vidíte své první zařízení.

   

Co umí propojení Bluetooth s IQOS Connect

Dřívější beta verze nabízely ve starším bílém vzhledu aplikace všechny funkce jako oficiálně zveřejněná, navíc umí zapnout vibrace po dobití holderu. 

 • Povolení a nastavení vibrace dobíječky po dobití holderu (Vibration settings)
 • Aktivace vibrací pro vyhledání IQOS v okolí
 • Stav nabití dobíječky v %
 • Nastavení vibrace holderu při zahájení a skončení nahřívání (Heating starting/ending)
 • Reset zařízení (Reset device)
 • Notifikace v mobilu po dokončení dobíjení holderu nebo problému s dobíjením

Chybějící praktická funkce v nejnovější verzi se jmenuje IQOS Vibration settings, velkými tlačítky si můžete vybrat, zda dobíječka bude po dokončení dobíjení holderu vibrovat a jak dlouho. Z praxe se ukázalo, že první stupeň vibrací zcela dostačuje, někdy je holder v dobíječce volnější a pak je vibrace až zbytečně slyšitelná. 

 

Během nastavování různých přístrojů IQOS se ukázalo, že ne všechny přístroje se starším firmware povolí nastavení vibračního upozornění dobíječky po dobití holderu, modrá tlačítka (viz obrázek) se v nastavení vůbec nezobrazí. Volba fungovala především u limitovaných edic.

 

Po nastavení oznámení dokončení dobíjení pomocí vibrace si můžete znovu nainstalovat nejnovější verzi IQOS Connect 2.0 v novém designu nebo zůstat u této předchozí 1.32, ostatní funkce mají shodné. Nastavení vibrací zůstane zachováno. 

Upravit

News

comments powered by Disqus